Řada Yamaha Hyper Naked 2023

Nové připojené TFT přístroje pro nejprodávanější modely MT-07 a MT-125

Vzhledem k jejich brutálnímu nekompromisnímu stylu, svalnatému designu šasi a vzrušující technologii motoru s klikovým hřídelem crossplane s vysokým točivým momentem není překvapením, že se modely Yamaha Hyper Naked staly nejprodávanějšími motocykly ve svých kategoriích.

Řada MT inspirovaná alternativní motocyklovou kulturou charakterizovanou filozofií temné strany Japonska zaznamenala na evropském trhu 10 let trvající úspěch. S více než 420 000 prodanými motocykly Yamaha Hyper Naked se vytvořila vlastní subkultura jezdců MT, kteří se nechali inspirovat jejich syrovou přitažlivostí a schopností podávat ohromující výkony v reálném světě.

Řada MT nabízí působivou kombinaci mimořádně agilní ovladatelnosti, vynikající akcelerace a nekompromisního přístupu, pokrývá celý segment od 125 ccm až po 1000 ccm a nabízí bezproblémový přechod na vyšší třídu pro každého jezdce bez ohledu na věk.

Pro rok 2023 je tato mimořádně úspěšná řada posílena o verze vyšších specifikací MT-07 a MT-125 a také o pokračování nejprodávanějšího modelu kategorie Hyper Naked v podobě MT-07 Pure. Kompletní nabídku doplňují ikonické modely MT-09 a MT-09 SP, které jsou k dispozici také ve verzi 35 kW, a pozoruhodné modely MT-10 a MT-10 SP, což je nejvýkonnější Yamaha Hyper Naked.

2023 MT-07:

Nový plně barevný TFT přístrojový panel s možností připojení chytrého telefonu

Model MT-07, který se již deset let drží na vrcholu prodejních žebříčků, není třeba příliš představovat. Stačí říci, že původní koncepce motoru s velkým točivým momentem v kombinaci s kompaktní a agilní šasi doplněnou svalnatou kapotáží zůstala v zásadě stejná, což dokazuje, že konstruktéři Yamahy se trefili hned napoprvé.

Základní hodnoty modelu MT-07 jsou evropskými jezdci velmi oceňovány a s více než 160 000 prodanými kusy je tento stroj jedním z nejúspěšnějších motocyklů Yamaha všech dob. Původní model se od uvedení v roce 2014 postupně vyvíjel podle požadavků trhu, Yamaha ale vždy dbala na to, aby si čistý a neředěný design toho pozoruhodného motocyklu střední váhy zachoval svůj základní charakter.

Plně barevný 5palcový TFT přístrojový panel s dvěma motivy

Model MT-07 2023 je vybaven řadou vylepšení, která balíček posouvají na novou úroveň a zároveň zůstávají věrná základní koncepci, kterou si oblíbilo tolik jezdců. Nejvýznamnějším vylepšením je nový 5palcový plně barevný TFT displej, který umožňuje výběr ze dvou různých motivů obrazovky. Motiv Ulice má modernější uspořádání se sloupcovým otáčkoměrem v horní části a digitálními ukazateli rychlosti a volby rychlostních stupňů, zatímco motiv Touring má konvenčnější kruhový otáčkoměr v analogovém stylu v pravé části obrazovky a digitální rychloměr v levé části.

Připojení k chytrému telefonu pomocí aplikace MyRide

Stažením bezplatné aplikace MyRide od společnosti Yamaha do svého chytrého telefonu se mohou jezdci přes Bluetooth® spojit s komunikační řídicí jednotkou na nejnovějším modelu MT-07 a prohlížet si na novém TFT přístrojovém panelu oznámení o příchozích hovorech, e-mailech a zprávách.

Pokud je systém odpovídajícím způsobem nastaven, může jezdce také upozornit na jakýkoli technický problém, který lze u modelu MT-07 detekovat, a e-mailem odeslat oznámení prodejci motocyklů nebo jinému kontaktu, který jezdec určil.

Aplikace MyRide nabízí také mnoho dalších užitečných funkcí včetně sledování všech klíčových parametrů motocyklu, sledování projeté trasy, zaznamenávání ujeté vzdálenosti, zrychlení, maximální rychlosti, úhlu náklonu a mnoha dalších. Údaje lze sdílet na sociálních sítích a porovnávat a probírat je s ostatními jezdci Yamaha Hyper Naked na některém z mnoha internetových fór a skupin na sociálních sítích.

Předpřipravená kabeláž pro snadnou montáž rychlořazení

Rozsáhlá řada originálního příslušenství Yamaha zahrnuje mnoho stylistických, komfortních a výkonnostních produktů, s jejichž pomocí si majitel modelu MT-07 může svůj stroj vylepšit a přizpůsobit. Pro usnadnění montáže rychlořazení je nejnovější MT-07 předem vybaven potřebnou elektronikou, takže můžete snadno a rychle využívat vzrušující zrychlení a plynulé řazení, které toto nové originální příslušenství Yamaha nabízí.

MT-07 a 35kW MT-07 pro rok 2023:

Nové prvky

  • 5" plnobarevný TFT přístrojový panel
  • Volitelné zobrazení obrazovky Ulice nebo Touring
  • Připojení k chytrému telefonu pomocí aplikace MyRide
  • Dodává se připravený k montáži rychlořazení

Barvy

MT-07 a 35kW MT-07 pro rok 2023 budou nadále k dispozici v barvách Cyan Storm, Icon Blue a Tech Black.

Cena a dostupnost

Doba dodání a ceny se v jednotlivých regionech liší, proto se obraťte na vaše národní zastoupení Yamaha, které vám poskytne veškeré informace.

MT-07 Pure: Ryzí zážitek z jízdy

Vítězný vzorec, díky němuž byly modely Yamaha Hyper Naked střední třídy v posledních 10 letech tak úspěšné, pokračuje v podobě modelu MT-07 Pure. Yamaha se zavázala nabízet co nejširší výběr modelů MT, aby měl každý jezdec v každé fázi své jezdecké kariéry možnost vychutnat si vzrušující zážitky na motocyklu Yamaha Hyper Naked.

Model MT-07 Pure, který je k dispozici ve verzi s plným výkonem i ve verzi s výkonem 35 kW, navazuje na model specifikace 2022 (s invertovaným LCD přístrojovým panelem) a nabízí mnoha zákazníkům zaměřeným na náklady a jezdeckým školám možnost vychutnat si čistý požitek z jízdy, který je standardní součástí tohoto legendárního motocyklu.

Barvy

MT-07 Pure bude k dispozici v černé barvě Yamaha.

Cena a dostupnost

Doba dodání a ceny se v jednotlivých regionech liší, proto se obraťte na vaše národní zastoupení Yamaha, které vám poskytne veškeré informace.

MT-125 2023: Nový 5palcový připojený plně barevný TFT přístrojový panel

Díky svému výraznému vzhledu, skvělé ceně a DNA rodiny Yamaha Hyper Naked je MT-125 jedním z nejprodávanějších modelů ve své třídě. Motocykl MT-125 oblíbený u široké škály zákazníků, od držitelů řidičského průkazu A1 až po zkušenější jezdce, kteří hledají lehký stroj s výrazným charakterem, je pro rok 2023 vylepšen o nový 5palcový barevný TFT displej, který umožňuje připojení k chytrému telefonu.

Tento systém je totožný s novým designem, který se objevil na modelu MT-07, k dispozici je však pouze jeden motiv displeje – Ulice. Po stažení aplikace Yamaha MyRide do chytrého telefonu jezdce a jejím propojení s komunikační řídicí jednotkou modelu MT-125 si může jezdec na barevném displeji prohlížet upozornění na příchozí hovory, e-maily a zprávy.

Pokud je systém odpovídajícím způsobem nastaven, může jezdce také upozornit na jakýkoli technický problém, který lze u modelu MT-125 detekovat, a e-mailem odeslat oznámení prodejci motocyklů nebo jinému kontaktu, který jezdec určil.

Bezplatná aplikace MyRide společnosti Yamaha umožňuje nejen připojení k chytrému telefonu, ale také přidává každé jízdě další rozměr tím, že zaznamenává řadu jízdních údajů. Umožňuje jezdci prohlížet si projeté trasy a další informace týkající se výkonu motocyklu. Je to skvělý způsob, jak se dozvědět více o způsobu, jakým jezdci svůj motocykl používají, a připomenout si oblíbené cesty a místa, která navštívili. A také umožňuje snadné sdílení a porovnávání s podobně smýšlejícími jezdci modelů MT na sociálních sítích.

Nový systém kontroly trakce

Model MT-125 má již nyní působivou specifikaci zahrnující motor o objemu 125 ccm s variabilním řízením ventilů zvyšujícím točivý moment, asistenční antihoppingovou spojku, upside-down vidlici a kotoučové brzdy velkého průměru. Pro rok 2023 je úroveň výbavy modelu MT-125 dále zdokonalena novým systémem kontroly trakce, který jezdci poskytuje ještě vyšší úroveň jistoty a kontroly.

MT-125 2023: Nové prvky

  • 5" plnobarevný TFT přístrojový panel
  • Připojení k chytrému telefonu pomocí aplikace MyRide
  • Systém kontroly trakce

Barvy

MT-125 bude nadále k dispozici v barvách Cyan Storm, Icon Blue a Tech Black.

Cena a dostupnost

Doba dodání a ceny se připravuje.