Prototyp Ténéré 700 World Raid 2018 a nový XT1200ZE Super Ténéré Raid Edition 2018

 

Nabídka

Vášeň pro dobrodružství

Společnost Yamaha byla v 70. letech průkopníkem vývoje robustních a lehkých dvojúčelových motocyklů a s kategorií Adventure měla vždy velmi úzký vztah.

Stroje, jako původní Yamaha XT600Z Ténéré, které byly vytvořeny na základech legendárních vítězných závodních motocyklů rallye Dakar,otevřely všem jezdcům možnosti dálkových průzkumných výprav. Modely Ténéré první generace se vyznačovaly odolnými konstrukcemi, palivovými nádržemi pro dlouhý dojezd a bezkonkurenční spolehlivostí. Staly se nejprodávanějšími motocykly Yamaha v Evropě a pomohly zažehnout celosvětový zájem o zcela nový směr.

Po mimořádném úspěchu původních vzduchem chlazených motocyklů Yamaha kategorie Adventure pokračovala řada modely XTZ750 Super Ténéré a XTZ660 Ténéré - oba byly považovány za dokonalé motocykly pro jezdce vyznávající jízdy na dlouhé vzdálenosti, kteří požadovali výkon, kvalitu, odolnost a spolehlivost.

Duch původního modelu Ténéré nikdy nevyprchal a také Yamaha zůstala oddaná kategorii Adventure.

Loni představený koncept T7 vyvolal nevídaný zájem po celém světě. Všude, kde byl tento motocykl vystaven, ho obklopily davy nedočkavých jezdců, kteří si ho chtěli prohlédnout a vyzkoušet. Videa konceptu T7 zhlédly miliony zájemců a novináři čekali ve frontě, aby se mohli s tímto motocyklem Adventure nové generace důkladněji seznámit.

Jezdce, kteří dostali příležitost vyzkoušet si model T7, uchvátil jeho velký točivý moment, nízká hmotnost a agilita. Pochvalné články, doprovázené řadou videí, podnítily zájem o tento nový motocykl kategorie Adventure.

Prototyp Ténéré 700 World Raid.Objevujte nové obzory

Společnost Yamaha, inspirována neobvykle vysokým celosvětovým zájmem o koncept T7 a také pozitivní zpětnou vazbou a kladným hodnocením všech, kdo jej vyzkoušeli, zkonstruovala prototyp modelu Ténéré 700 World Raid, určený k vývoji konečné specifikace pro sériově vyráběný model.

Lehký motocykl Adventure využívá drsný charakter původního konceptu T7 inspirovaný závody rallye a byl vyvinutý s využitím poznatků získaných při rozsáhlém testování během roku 2017. Podobný stroj na současném trhu nenajdete.

Ténéré 700 World Raid se liší od současných modelů jiných značek. Nízká hmotnost a štíhlý rám mu zajišťují vynikající jízdní vlastnosti pro ještě extrémnější jízdu v rozličném terénu a jeho kompaktní motor CP2 o objemu 689 ccm nabízí široké pásmo lehce ovladatelného a snadno použitelného výkonu, díky kterému je ideální pro dobrodružství na silnici i v terénu.

Motocykl nezná hranic a je navržen pro jezdce s aktivním přístupem k životu toužící po naprosté svobodě, která je s dobrodružstvím na dvou kolech neodmyslitelně spjata. Stroj ztělesňuje ryzí charakter modelu Ténéré a pyšní se DNA, díky které společnost Yamaha vyhrává rallye. Můžete se začít těšit, jeho uvedení se kvapem blíží.

Ténéré 700 World Raid. Ryzí dobrodružný duch

Srdcem prototypu Ténéré 700 World Raid je stejný vysoce ceněný dvouválcový motor o objemu 689 ccm s klikovým hřídelem crossplane, kterým disponoval nejprodávanější model MT-07.

Speciálně vyvinutá verze našeho vysoce ceněného motoru CP2 se vyznačuje kompaktní konstrukcí a lineární dodávkou točivého momentu. Nabízí bohatý výkon zaručující špičkové jízdní vlastnosti na asfaltu i v terénu, zatímco uspořádání s centralizovanou hmotou a nízká hmotnost přispívají k agilnímu ovládání motocyklu. Prototyp je rovněž vybaven zakázkovým výfukemAkrapovič ve stylu rallye, který umocňuje drsný vzhled motocyklu a přináší hluboký a sytý zvuk.

Klíčové oblasti ocelového rámu byly přepracovány a vylepšeny, aby bylo dosaženo optimalizovaného ovládání na silnici i v terénu. Je vybaven kvalitní obrácenou přední vidlicí a zadním tlumičem typu Monoshock, které zaručují vynikající výkon za všech podmínek.

Ténéré 700 World Raid má stejně drsnou siluetu rallye motocyklu jako koncept T7. Díky řadě jemných úprav, jako je níže posazené sedlo, bude budoucí sériový model dostupný široké skupině dobrodružných jezdců.

Palivová nádrž byla vytvořena tak, aby poskytovala praktickou dojezdovou vzdálenost na jedno natankování. Zároveň nabízí vynikající ergonomii a přispívá k nízké hmotnosti stroje.

Boční panely, přední blatník a jednodílná zadní část jsou vyrobené z uhlíkových vláken. Kapotáž je osazena sestavou světlometu se čtyřmi projektory - inspirací jí byl stroj startující na rallye Dakar.

Oblast kokpitu je navržena tak, aby jezdci umožňovala instalovat doplňkové vybavení jako navigační zařízení. Strhující motocykl Adventure má barevné provedení inspirované konceptem T7, s kapotáží z uhlíkových vláken v odstínu Racing Blue.

Ténéré 700 World Raid 2018

Společnost Yamaha povzbuzená velkým zájmem, kterého se prototypu Ténéré 700 World Raidza posledních 12 měsíců dostalo, se v roce 2018 rozhodla vydat s motocyklem na náročnou cestu kolem světa.

V průběhu této speciální akce World Raid se tým jezdců na strojích Yamaha zúčastní celé řady dobrodružných výprav, aby fanoušci značky Yamaha v Americe, Austrálii, Africe a Evropě měli možnost vidět a vyzkoušet si budoucnost adventure jízdy.

XT1200ZE Super Ténéré Raid Edition 2018

Společnost Yamaha představuje pro rok 2018 motocykl XT1200ZE Super Ténéré Raid Edition, nejnovější model v kategorii Adventure, považovaný za jeden z nejodolnějších a nejzdatnějších velkoobjemových strojů v této třídě. Vysoká specifikace nejnovějšího modelu je inspirována vývojem prototypuTénéré 700 World Raid. Výsledný stroj je plně připravený na opravdu dlouhé průzkumné výpravy.

Super Ténéré je vybavený mimořádně robustním a spolehlivým dvouválcovým motorem o objemu 1 199 ccm využívajícím uspořádání s 270stupňovým klikovým hřídelem, které přináší silný točivý moment zaručující bezstarostnou jízdu. Je to motocykl, který pro své dobrodružné jízdy na dlouhé vzdálenosti volí profesionální jezdci jako Nick Sanders.

Jeho specifikace prozrazuje náročnému adventure jezdci vše, co potřebuje znát: hřídelový pohon, elektronicky nastavitelný systém odpružení, 23litrová palivová nádrž, nastavitelné sedlo a štít, sdružený brzdový systém a vyspělá technologie elektronického řízení zahrnující kontrolu trakce (TCS), tempomat a systém D-MODE.

Exkluzivní specifikace

Společnost Yamaha nabízí pro rok 2018 plně vybavený stroj v podobě modelu XT1200ZE Super Ténéré Raid Edition, který je dokonalým velkoobjemovým motocyklem Adventure značky Yamaha.

Je určený pro jezdce vyznávající jízdy na dlouhé vzdálenosti, kteří chtějí motocykl s nejvyšší specifikací, na který mohou naložit vybavení a vyrazit. Super Ténéré Raid Edition je vybavený novými hliníkovými bočními kufry o objemu 37 litrů, které poskytují celkovou kapacitu 74 litrů.

Nové robustní, lehké boční kufry jsou navrženy tak, aby na ně bylo možné upevnit další zavazadla a ještě tak navýšit úložnou kapacitu. Vysoce kvalitní hliníkové zavazadlo má všechny rohy vyztužené technopolymerem, který zaručuje mimořádnou odolnost.

Pro dosažení vysoké úrovně ochrany před větrem a povětrnostními vlivy je exkluzivní model Super Ténéré Raid Edition vybaven vysokým štítem a deflektory vzduchu. Díky standardně instalovaným mlhovým světlům disponuje model XT1200ZE Super Ténéré Raid Edition stejnou čtyřdílnou sestavou předních světel jakoTénéré 700 World Raid.

Pro ještě větší klid při jízdě v terénu je verze Raid Edition vybavena robustním spodním krytem pod motorem s bočním rozšířením, který pomáhá zabránit poškození skříní motoru v náročném nebo kamenitém terénu. Super Ténéré Raid Edition je rovněž vybaven exkluzivními karbonovými bočními panely. Nově navržená grafika podtrhuje jeho drsný a dravý charakter a upevňuje jeho postavení dokonalého velkoobjemového stroje Adventure Yamaha.

XT1200ZE Super Ténéré Raid Edition - technické údaje

 • Dva nově navržené hliníkové boční kufry o objemu 37 litrů poskytující celkovou úložnou kapacitu 74 litrů
 • Vysoký štít a deflektory vzduchu
 • Spodní kryt pod motorem s bočním rozšířením
 • Mlhová světla
 • Karbonové boční panely
 • Nová exkluzivní grafika Raid Edition
 • Kapalinou chlazený řadový dvouválec o objemu 1 199 ccm
 • 270° klikový hřídel pro silný točivý moment
 • Hřídelový pohon s tlumiči spojky a hřídele
 • Elektronicky nastavitelný systém odpružení
 • Inteligentní sdružený brzdový systém a ABS
 • Kontrola trakce, tempomat a Yamaha D-mode
 • Tuhá hliníková paprsková kola s bezdušovými pneumatikami
 • Zkosená hliníková řídítka a nastavitelný štít
 • Přístrojový LCD panel s indikátorem polohy řazení
 • Nastavitelné přední a zadní odpružení se zdvihem 190 mm
 • Nastavitelná výška sedla, 845 mm až 870 mm
 • 23litrová palivová nádrž a bezešvé dvojité sedlo

Cena

 • Informace pro národní distributory

Barvy

 • Yamaha Blue s grafikou Raid Edition
 • Tech Black s grafikou Raid Edition

Dostupnost

 • XT1200ZE Super Ténéré Raid Edition 2018 bude k dispozici u prodejců Yamaha od března 2018.

Destination Yamaha Motor

Společnost Yamahavytvořila zcela novou platformu pro dobrodružné jízdní zážitky, díky které mají všichni možnost objevit nová místa, prožít nezapomenutelné okamžiky a odhalit svůj potenciál. Platforma Destination Yamaha Motor je k dispozici na všech kontinentech s pečlivě vybranými profesionálními partnery, kteří každému zájemci nabídnou dokonalý zážitek podle jeho požadavků. Jezdci si mohou vybrat délku dobrodružství, datum a typ výpravy. Vyrazit mohou na vlastním motocyklu nebo si zapůjčit stroj Yamaha.

Další informace naleznete na adrese https://www.yamaha-motor.eu/fr/experience/destination-yamaha/index.aspx

TénéréVrací se duch rallye Dakar

Jako poctu návratu jednoho z nejúspěšnějších motocyklů, ponese oficiální motocykl Yamaha WR450F pro rallye Dakar hrdé označeníTénéré 700 World Raida odpovídající grafiku. Ročník 2018 startuje v neděli 6. ledna.

Originální příslušenství Yamaha

Společnost Yamaha vyvinula pro modely Super Ténéré řadu vysoce kvalitního originálního příslušenství. Všichni zákazníci tak mají možnost vytvořit si jedinečný motocykl Adventure.

Řada zahrnuje nasazovací tlumiče Akrapovič, pevné a měkké brašny a nejrůznější sedla a štíty. Dále je k dispozici široká nabídka stylového příslušenství k našroubování, chráničů a páček Billet.

Aplikace „My Garage" (Moje garáž): Postavte si motocykl, kterému můžete důvěřovat

Stávající nebo potenciální zákazníci značky Yamaha si nyní mohou motocykl svých snů vytvořit pomocí online konfigurátoru na produktových stránkách kategorie Yamaha Adventure nebo pomocí mobilní aplikace, která vybrané originální příslušenství zobrazuje přímo na motocyklu v úchvatném 360° 3D zobrazení.

Aplikaci Yamaha My Garage si můžete snadno stáhnout do mobilního zařízení z obchodu Apple App Store nebo Android Google Play.

Originální oblečení Yamaha

Kolekce originálního oblečení zahrnuje jezdecké oblečení pro majitele motocyklů Yamaha Adventure, včetně bund, rukavic a širokého sortimentu oblečení pro volný čas jako jsou trička, čepice, mikiny a další.