Dále, rychleji, s ještě větším výkonem: Sady pro dosažení vyššího výkonu GYTR Ténéré 700 World Raid

Sady GYTR Ténéré 700 World Raid, vyvinuté přímo na základě programu Yamaha Rally Racing, přinášejí závodní výkony široké veřejnosti.

Genuine Yamaha Technology Racing pro cestovní endura

Model Ténéré 700 World Raid, který je inspirovaný rallye a byl představen s velkým ohlasem v roce 2022, se stal hitem mezi jezdci hledajícími dokonalý adventure motocykl střední třídy, se kterým se dá vyrazit kamkoli.    

Nyní vyvinula společnost Yamaha ve spolupráci s rallye týmem Yamaha řadu odladěných dílů GYTR® (Genuine Yamaha Technology Racing) a vytvořila tři tuningové sady, které z modelu Ténéré World Raid udělají skutečný závodní motocykl s vyšším výkonem motoru a podvozkem vyladěným pro opravdové rallye schopnosti.

Zkombinováním těchto tří samostatných sad, které jsou k dispozici u evropských prodejců Yamaha, lze vytvořit dokonalý model Ténéré 700 World Raid. Sada Performance, která se snadno instaluje, přidává rallye sedlo a sadu stupaček GYTR a zvyšuje výkon motoru pomocí jednotky ECU GYTR, celotitanového výfukového systému Akrapovič a sady vzduchových filtrů.
Sada Handling se zaměřuje na ovladatelnost a stabilitu v terénu a nahrazuje sériová kola a odpružení modelu Ténéré 700 World Raid, zatímco sada pro rallye jde ještě dál a obsahuje řadu špičkových rallye komponent, včetně velkokapacitních palivových nádrží, originální sady řídítek a obrazovky vyvinuté pro rallye s podporou nástrojů roadbooku, vysoce výkonných světlometů a všech komponent potřebných pro účast v soutěžních závodech rallye.

Sady GYTR Adventure jsou vyvinuty pouze pro závodní účely a jsou k dispozici všem jezdcům na motocyklech Ténéré 700 World Raid, kteří chtějí na svých strojích jezdit v těch nejnáročnějších podmínkách.

Výběr těchto dílů bude k dispozici také samostatně pro všechny zákazníky, kteří si chtějí na svůj standardní motocykl Ténéré 700 namontovat specifické díly GYTR Performance. Informujte se u svého prodejce nebo na stránce Yamaha-racing.com/gytr/, které položky budou vyhovovat vašim potřebám pro váš motocykl Ténéré 700.

Sada GYTR Ténéré 700 World Raid Performance

Sada GYTR Performance, vyvinutá pro plné využití dobrodružného potenciálu motoru CP2 o objemu 689 cm3 u modelu Ténéré 700 World Raid, využívá sériovou kabeláž, ale přidává lehký závodní výfukový systém od společnosti Akrapovič se svody, nasazovacím tlumičem výfuku a koncovkou vyrobenými z titanu. Systém je navržen tak, aby optimalizoval proudění výfukových plynů, a pracuje v souladu se sadou vzduchového filtru GYTR, která se skládá z na míru vyrobeného pouzdra a filtračního prvku a jednotkou ECU GYTR, která upravuje zapalování a dávkování paliva za účelem maximalizace výkonu a točivého momentu. Kombinace výkonných dílů GYTR zvyšuje výkon až o 9 koní.

Kromě dílů k ladění motoru obsahuje sada také sedlo a stupačky v provedení pro rallye. Jednodílné rallye sedlo GYTR nahrazuje standardní dvoudílné sedlo. Sedlo s hrdým logem GYTR je vyrobeno z texturovaného materiálu zajišťujícího maximální kontrolu i v těch nejnáročnějších podmínkách. Rallye sedlo standardně zvyšuje výšku sedla o 25 mm, nicméně bylo navrženo tak, aby si mohl jezdec pěnu ořezat a vytvořit si tak přizpůsobený tvar, který bude vyhovovat jeho vlastním ergonomickým požadavkům. Rallye sedlo funguje ve spojení se sadou širokých stupaček GYTR, které mají výrazně vroubkované provedení pro lepší záběr a jsou děrované, aby nedocházelo k hromadění bláta v extrémních podmínkách.

Poslední komponentou sady Performance je vylepšený dělený hliníkový kryt spojky se značkou GYTR, který umožňuje snadný přístup k vnitřním součástem spojky v případě potřeby rychlé údržby mezi etapami rallye.

Sada GYTR Performance byla vyvinuta s ohledem na snadnou instalaci, která umožňuje zachovat sériové kabelové svazky, kola a systém ABS.

Performance kit

Cena

Titanový výfukový systém Akrapovič

79 629,-

Sada Rekluse spojky GYTR

48 679,-

Pouzdro vzduchového filtru GYTR

8 339,-

Sada vzduchového filtru GYTR

3 129,-

Titanové stupačky GYTR

5 959,-

GYTR ECU Stage 1

17 869,-

Celkem

163 604,-

Ceny jsou uvedeny včetně DPH. Platné k 30.11.2023.

Sada Ténéré 700 World Raid GYTR Handling

Sada GYTR Handling se zaměřuje na přípravu podvozku modelu Ténéré 700 World Raid na rallye. Díky kombinaci nových závodních kol a odpružení je motocykl připraven zvládnout i ten nejdrsnější terén s vynikající ovladatelností a stabilitou.

Pro závod vyvinuté vidlice KYB s uzavřenou patronou o průměru 48 mm mají povrchovou úpravou DLC a nabízejí prodloužený zdvih 270 mm a umožňují nastavení v mnohem širším rozsahu než standardní podvozkové komponenty. Aby bylo možné namontovat vylepšené přední zavěšení, obsahuje sada také sestavu brýlí GYTR, která je vyrobena z lisovaného hliníku 6082 eloxovaného černou barvou. K brýlím se dodává kompaktní, ale plně nastavitelný tlumič řízení, který vyrábí společnost Scotts Performance. Tlumič s 25 nastaveními, která lze upravovat za chodu, byl vyvinut tak, aby zvyšoval stabilitu a šetřil síly jezdce při dlouhých jízdách v náročném terénu. Sada brýlí obsahuje také držák k zachování standardního tlumiče řízení. Vzadu je plně nastavitelný tlumič Paioli, který nahrazuje sériový tlumič a zahrnuje pístky o vysokém a nízkém průtoku, které optimalizují kompresi a tlumení odskoku pro lepší zpětnou vazbu jezdce.

Rallye kola GYTR, vytvořená společností Haan Wheels s použitím ráfků Excel a frézovaných hliníkových nábojů, snižují hmotnost, zatímco vpředu i vzadu je nový brzdový systém se třmeny Brembo a většími 300mm kotouči značky Braking vpředu a 267mm zadním kotoučem připevněným k sériovému třmenu. Jednotka ECU sady GYTR Handling umožňuje odpojit systém ABS a imobilizér. Součástí sady je také lehký řetěz a sada ozubených kol s upravenými převody a nová sestava chladiče, která se skládá z většího chladiče a samostatného chladiče oleje, a také všechny hadičky a držáky potřebné k instalaci. Součástí sady je také černě eloxovaný kryt chladiče GYTR, který chrání před větvemi, kameny a špínou.

Posledním prvkem sady Ténéré 700 GYTR Handling je vysoký přední blatník GYTR pro autentický „dakarský“ vzhled a dodatečnou ochranu proti všemu, co vás může během závodu potkat.

Handling kit

Cena

Přední kolo Haan / ráfky Excel

16 379,-

Zadní kolo Haan / ráfky Excel

26 799,-

Sada rozet a řetězu GYTR

5 959,-

Sada přední brzdy GYTR

18 629,-

Sada zadní brzdy GYTR

10 429,-

Sada chladiče GYTR

76 809,-

Chránič chladiče GYTR

6 849,-

Tlumič řízení Scott

22 329,-

Sestava brýlí Triple Crown GYTR

23 079,-

Přední vidlice KYB/GYTR 48 mm / zdvih 270 mm

83 359,-

Zadní tlumič Paioli/GYTR

32 749,-

Vysoký přední blatník GYTR

1 319,-

GYTR ECU Stage 2

17 869,-

Celkem

342 557,-

Ceny jsou uvedeny včetně DPH. Platné k 30.11.2023.

Sada Ténéré 700 World Raid GYTR Rally

Pro maximální výkon při vytrvalostních závodech a rallye je sada GYTR Rally doplněna o palivové nádrže s větším objemem a veškerou výbavu potřebnou k upevnění roadbooku a přístrojů GPS používaných při soutěžních rallye závodech.

Nové přední nádrže, levá i pravá, jsou vyrobeny z černě lakovaného nylonu a mají průhledné „okénko“, které umožňuje rychlou a snadnou vizuální kontrolu hladiny paliva. Nádrže jsou také opatřeny speciálními závodními plnicími víčky, která umožňují rychlé doplňování paliva, a sada obsahuje také přídavné nádrže, které lze namontovat na zadní část stroje, čímž se celková kapacita pro palivo zvýší na obrovských 37,6 litru.

Sada řídítek GYTR se dodává se sestavou rychloplynu, chrániči rukou a montážním stromkem, které jezdci umožňují připojit vlastní navigační zařízení. Součástí sady Rally je také nová sada blinkrů a výstražných světel, sada věže světlometu se čtyřmi vysoce výkonnými reflektory a nový polykarbonátový štít, který chrání jezdce i světlomety.

Sada Rally, která dokončuje kompletní proměnu pro rallye závody, se dodává s karbonovým a kevlarovým spodním ochranným krytem GYTR a kompletní sadou samolepek, se kterými můžete vytvořit repliku inspirovanou připravovaným strojem GYTR Africa Eco Rally.

Součástí této sady je také kabelový svazek GYTR určený k usnadnění montáže dílů sady. Kabeláž je lehčí než standardně a je nutná k odstranění ABS a imobilizéru.

Posuňte svůj zážitek Ténéré World Raid na vyšší úroveň s těmito sadami a díly GYTR Performance, které si nyní můžete objednat u svého prodejce Yamaha. Všechny podrobnosti o dostupných sadách a dílech naleznete na adrese: Yamaha-racing.com/gytr/

Rally kit

Cena

Sedlo Rally GYTR

8 039,-

Zadní levá palivová nádrž (6,2 l)

11 909,-

Zadní pravá palivová nádrž (7,4 l)

19 359,-

Přední levá palivová nádrž (12,2 l)

27 539,-

Přední pravá palivová nádrž (11,8 l)

14 889,-

Sada držáků zadních nádrží

6 199,-

Přepínač paliva GYTR

719,-

Sada řídítek GYTR

14 889,-

Sada chráničů rukojetí Acerbis

2 689,-

Sada věže a hlavního světla GYTR

35 729,-

Sada indikátorů GYTR

9 829,-

Sada předního štítu GYTR

5 659,-

Ochrana rámu a motoru z uhlíkových vláken GYTR

47 639,-

Sada grafických nálepek GYTR

8 069,-

Sada kabelového svazku GYTR

12 509,-

Celkem

225 665,-

Ceny jsou uvedeny včetně DPH. Platné k 30.11.2023.

Díly GYTR a sady GYTR Adventure nejsou schválené pro silniční provoz, jsou určeny pouze k použití na uzavřených tratích, na soukromých pozemcích a při speciálních akcích, kde je povolena účast neregistrovaných vozidel. Zákazník přebírá plnou odpovědnost za jakékoli použití, případně nesprávné použití výrobku a souhlasí s tím, že společnost Yamaha nenese žádnou odpovědnost za jakékoli právní nebo jiné důsledky takového použití, případně nesprávného použití.